Moja codzienność

Przerwa w świecie wirtualnym

Posted By: Admin

On: 14.12.2016

Category: Rozrywka

Tags: Gry, MMORPG

Istnieją różne sposoby spędzenia wolnych chwil, niezależnie czy są to godziny, dni, czy też po prostu minuty. Najlepszym rozwiązaniem są jednak gry komputerowe, które pozwolą całkowicie się zatracić w świecie wirtualnym, pełnym nowych doznań oraz miejsc.

Ale jaki gatunek?

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z grami komputerowymi warto zapoznać z wersjami darmowymi lub wersjami demo produktów z różnych gatunków. Tak jak jest w przypadku książek i filmów, istnieją różne gatunki gier, które na dodatek różnią się od siebie stylem graficznym oraz sposobami pokonywania konkretnych przeszkód. Nawet zwykła „strzelanka” oferuje różne perspektywy w zależności od zamysłu twórcy. Popularne są również gry przygodowe, które mogą się od siebie różnić w zależności czy jest to tzw. „point and click”, czyli naciśnięcie na konkretny element gry, by dowiedzieć się, czy jest pomoże to w przejściu dalej.

Oczywiście każda osoba może albo lubić kompletnie różne gatunki lub też grać w nie wszystkie. Obie sytuacje są akceptowane wśród pasjonatów gier komputerowych. Tak naprawdę agresję spotyka się tylko podczas dyskusji „konsole kontra PC”. Obie strony uważają, że to właśnie oni mają rację.

Uwaga na MMORPG i „early access”

Niektóre rodzaje gier są wyjątkowo specyficzne i należy je wypróbować tylko jeżeli jest się w pełni świadomym konsekwencji.

Gry MMORPG (ang. Massively multiplayer online role-playing game) wymagają dużego nakładu czasowego, by w pełni poznać jej korzyści i dorównać innym graczom. Takie gry, jak Guild Wars 2, czy World of Warcraft pozwalają poznać miliony innych graczy z całego świata, jednak często poświęcają oni przynajmniej pięć godzin każdego dnia, by zdobyć ulubione zbroje i bronie. Nie każdy może sobie pozwolić na spędzenie tak dużej ilości czasu przed komputerem.

Z kolei gry z wczesnym dostępem (ang. Early access) często są po prostu niedokończone. Gracze mogą na bieżąco przedstawiać problemy z fabułą, czy też oprawą graficzną. Niestety często tego rodzaju gry nigdy nie zostają dokończone. Więc gracze, po zapłaceniu pieniędzy, już nigdy nie otrzymają pełnego produktu.